NACIONALNI PORTAL ZA UČENJE

Nacionalni portal za učenje na daljinu “Nikola Tesla”

Nacionalni portal za učenje na daljinu „Nikola Tesla“
je sustav koji omogućava izvođenje nastave i učenje pomoću računala upotrebom digitalnih obrazovnih sadržaja.

Na portalu se nalaze:

* ECDL moduli koji obuhvaćaju sadržaje potrebne za stjecanje diplome osnovne informatičke pismenosti
* tečajevi o primjeni i upotrebi Interneta i alatima za izradu sadržaja za Internet.

ECDL moduli služe za stjecanje osnovnih znanja o radu s računalom i obuhvaćaju obradu teksta, rad s proračunskim tablicama, rad s  bazama podataka, izradu prezentacija, te programe za komunikaciju putem Interneta. Svaki od modula opisuje programe koji se koriste na MS Windows i Linux platformi.

Tečajevi o primjeni i upotrebi Interneta obuhvaćaju osnove računalne sigurnosti, pretraživanje baza podataka i komunikaciju putem Interneta. Tečajevi o alatima za izradu sadržaja za Internet obuhvaćaju upoznavanje s programima za obradu slike, audio i video materijala, te izradu web stranica i upotrebu naprednih web tehnologija.

ECDL e-tečajevi

Modul 1 – Pojmovi informatičke tehnologije
Modul 2 – Uporaba računala i rukovanje datotekama (Windows XP)
Modul 2 – Uporaba računala i rukovanje datotekama (Linux Fedora)
Modul 3 – Obrada teksta (MS Word 2003)
Modul 3 – Obrada teksta (Linux – Open Office Writer)
Modul 4 – Proračunske tablice (MS Excel 2003)
Modul 4 – Proračunske tablice (Linux Open Office Calc)
Modul 5 – Baze podataka (MS Access 2003)
Modul 5 – Baze podataka (Linux – Open Office Base)
Modul 6 – Prezentacijske tehnike (MS Power Point 2003)
Modul 6 – Prezentacijske tehnike (Linux – Open Office Impress)
Modul 7 – Informacije i komunikacije (Internet Explorer 6, MS Outlook 2003)
Modul 7 – Informacije i komunikacije (Linux – Firefox, Evolution)

CARNetovi e-tečajevi za samostalno učenje

PRIMJENA INTERNETA U OBRAZOVANJU

Osnove e-learninga

KORIŠTENJE INTERNETA

Osnove računalne sigurnosti na Internetu

* online tečaj namijenjen korisnicima koji se žele upoznati sa sigurnosnim problemima na Internetu te naučiti kako ih ukloniti pomoću sigurnosnih aplikacija

Komunikacija i suradnja putem Interneta

* online tečaj namijenjen korisnicima koji žele naučiti kako na najbolji način koristiti različite alate i servise za komunikaciju i suradnju putem Interneta.

WEB DIZAJN

Izrada i objavljivanje web stranica pomoću FrontPagea

* online tečaj namijenjen korisnicima koji žele naučiti izraditi i objaviti web sjedište.

Osnove CSS-a

* online tečaj namijenjen korisnicima koji žele izrađivati moderna i vizualno dopadljiva web sjedišta.

Osnove HTML-a

* online tečaj namijenjen korisnicima koji žele naučiti HTML, temeljni jezik za izradu web stranica.

MULTIMEDIJA

Obrada slika pomoću GIMP-a

* online tečaj namijenjen korisnicima koji žele naučiti izrađivati i/ili obrađivati slike.

Izrada animacija pomoću Flasha

* različite multimedijalne elemente – od interaktivnih animacija i naprednih web sjedišta, pa sve do višeminutnih animiranih filmova i komprimiranih video i audio zapisa za web stranice.

E-tečajevi programiranja za škole

Logo – online učenje programiranja

* online tečaj prvenstveno namijenjen učenicima 5. i 6. razreda koji žele steći osnovna znanja iz područja programiranja. Također, namijenjen je i nastavnicima osnovnih škola koji žele u svoju nastavu unijeti nov način poučavanja.

Uvod u programiranje u Pascalu

* online tečaj prvenstveno namijenjen srednjoškolcima, početnicima u programiranju, no za učenje programiranja mogu ga koristiti i stariji osnovnoškolci te nastavnici, učitelji i svi koji žele naučiti programirati u Pascalu.

Uvod u programiranje u C-u

* online tečaj namijenjen učenicima drugih razreda prirodoslovno-matematičkih gimnazija i strukovnih škola koje u svom programu imaju programiranje. Tečaj se može koristiti i u izbornim programima općih, jezičnih i klasičnih gimnazija, a bez teškoća ga mogu koristiti i učenici sedmih i osmih razreda osnovne škole kao uvod u pripremu za natjecanja iz informatike.

25.03.2024. 09:04
Svjetski dan osoba s Down sindromom
Prošli tjedan, 21.3., učenici, učiteljica i asistentice posebnog razrednog odjela naše škole obilježili su Svjetski dan osoba s Down sindromom. Obukli smo rasparene, raznobojne čarape i fotografirali se. Učenici su sudjelovali u izradi slikovne čestitke za Ritu, djevojčicu s Down sindromom. Ujedno smo joj snimili i glazbenu čestitku uz pratnju udaraljki koje smo nedavno kupili, a možete je pogledati OVDJE . Nadamo se da smo Riti uljepšali proslavu tog dana. Svatko od nas je različit, ali svi imamo svoje potrebe. Poštujemo i prihvatimo različitosti!   Učenici PRO, učiteljica i asistentice

19.02.2024. 13:17
PLANINARSKI IZLET UČENIKA OŠ TRILJ, NA ZIR
Članovi izvanškolske skupine Mladi planinari PD Jelinak Trilj i članovi izvannastavne skupine Mladi planinari OŠ Trilj, 17. 2. 2024. su zajedno sa svojim voditeljima i članovima Planinarskoga društva udružili snage i svladali uspon na Zir.

« Svibanj 2021 »

> Kutak za učenike  > Nacionalni portal za učenje