Područna škola Velić

Do 1937. učenici iz Velića pohađali su školu u Jabuci. Godine 1936. vrše se pripreme za gradnju školske zgrade u Veliću. Dovršena je već 1937., a nastava se u njoj izvodila do 1945. kada se zbog urušavanja počela održavati u privatnoj kući Jure Kozine. Do 1950. škola je bila četverorazredna; u slijedeće dvije godine otvara se peti i šesti razred, dok se 1957/58. i 1958/59. otvara sedmi i osmi razred. Škola je tako postala osmorazredna i imala je šest odjeljenja. Dana 1. siječnja 1966. škola se objedinjuje s osnovnom školom u Grabu. Od 1986. škola u Veliću je područna škola OŠ Trilj. Danas školu pohađa 9 učenika u trorazrednoj kombinaciji.

Skip to content