Područna škola Čaporice
Prvo opismenjavanje vodio je od 1926. do 1929. župnik don Niko Žiška. Školska zgrada počela se graditi 1932., a dovršena je 1950. dobrovoljnim radom svih mještana. Dok su se izvodili radovi učenici su pohađali nastavu u župnoj kući. Škola jedno vrijeme djeluje kao šestorazredna, a od 1955. je četverorazredna, jer učenici od petog do osmog razreda pohađaju školu u Trilju. Danas ovu školu pohađa 11 učenika u dvije dvorazredne kombinacije.