Futsal natjecanja u šk.god. 2018./2019.

Autor: Administrator , 21. 5. 2019.

TRILJ, 7.2.2019 –GRADSKO(UČENICI)

• OŠ Dinka Šimunovića-Hrvace
  • OŠ Kamešnica-Otok
  • OŠ Ante Starčevića-Dicmo
  • OŠ Trilj-Trilj.

Ždrijebom je odlučeno da naša ekipa u polufinalu odmjeri snage sa ekipom OŠ Ante Starčevića. Naši dečki su slavili uvjerljivom pobjedom 9:2 te se plasirali u finale zajedno sa OŠ Kamešnica koja je uvjerljivo slavila u drugoj polufinalnoj utakmici. Iako se očekivala „tvrda“ utakmica naši dečki su opet suvereno vladali sportskim terenom te uvjerljivo slavili rezultatom 8:2 te osigurali doigravanje za prolaz u slijedeću fazu natjecanja.

SINJ, 12.2.2019 –GRADSKO(UČENICI I UČENICE)

U konkurenciji dječaka odigrana je finalna utakmica između OŠ Marko Marulić iz Sinja i naše ekipe. Naši učenici su i ovaj put slavili i to rezultatom od 4:1 te ostvarili plasman u slijedeću fazu natjecanja.
U konkurenciji djevojčica natjecanju su pristupile ekipe triju škola i to:

• OŠ Dinka Šimunovića-Hrvace
  • OŠ Kamešnica-Otok
  • OŠ Trilj-Trilj.

Odigrane su tri utakmice po sistemu svatko sa svakim. U prvoj utakmici naše učenice su odmjerile snage sa učenicama OŠ Dinka Šimunovića te slavile rezultatom 3:0. U drugoj utakmici učenice OŠ Dinka Šimunovića su bile bolje od učenica OŠ Kamešnica te su slavile rezultatom 3:2. U posljednjoj utakmici našoj ekipi je bio dovoljan i neriješen rezultat za prolaz ali su naše učenice  i ovu utakmicu odigrale na visokom nivou te slavile rezultatom 2:1 nad ekipom OŠ Kamešnica te se plasirale u slijedeću fazu natjecanja.

TRILJ, 7.3.2019 –ZONSKO(UČENICI I UČENICE)

U konkurenciji dječaka natjecanju su pristupile ekipe triju škola i to:

• OŠ Trilj-Trilj
  • OŠ Petar Berislavić-Trogir
  • OŠ Dugopolje-Dugopolje

Igralo se po sistemu svatko sa svakim. Naši dečki su pobijedili obadvije utakmice te se plasirali na Županijsku završnicu. Do pobjede nad ekipom iz Dugopolja su došli na malo teži način ali su u konačnici ipak slavili rezultatom 4:2 dok je nešto lakša utakmica bila protiv ekipe iz Trogira u kojoj su uvjerljivo slavili rezultatom 11:2.
U konkurenciji djevojčica natjecanju su pristupile ekipe dviju škola:
OŠ Trilj-Trilj
OŠ Braće Radić-Bračević
Igrala se samo jedna utakmica u kojoj su učenice naše škole uvjerljivo slavile pobijedivši rezultatom 9:3 što im je omogućilo plasman na Županijsku završnicu.

SPLIT, 4.4.2019 –ŽUPANIJSKO(UČENICI)

• OŠ Stjepan Radić-Imotski
  • OŠ Supetar-Brač
  • OŠ Trstenik-Split
  • OŠ Trilj-Trilj.

Ždrijebom je odlučeno da naša ekipa u polufinalu odmjeri snage sa ekipom OŠ Supetar. Naši dečki su slavili pobjedom 4:2 te se plasirali u finale zajedno sa OŠ Trstenik koja je teže nego očekivano slavila u drugoj polufinalnoj utakmici. Iako se očekivala teška bitka za prvo mjesto u županiji dečki su još jednom dokazali da nisu tu slučajno došli. Cijelu utakmicu su držali rezultatsku prednost te zasluženo ponijeli primat županijskog prvaka u futsalu. Ostvareni rezultat im je omogućio nastup na DP OŠ u Poreču.

SPLIT, 5.4.2019 –ŽUPANIJSKO(UČENICE)

• OŠ Stjepana Ivčevića-Makarska
  • OŠ Petra Hektorovića-Hvar
  • OŠ Visoka-Split
  • OŠ Trilj-Trilj.

Ždrijebom je odlučeno da naša ekipa u polufinalu odmjeri snage sa ekipom OŠ Petra Hektorovića. Naše učenice su odigrale dosta tešku utakmicu uz puno promašaja sa naše strane što nas je u konačnici stajalo nastupa na DP. Poveli smo  1:0 i dobro igrali ali nikako nismo uspjeli dati još koji gol koji bi nam donio mir do kraja utakmice. Na nesreću još smo i pogriješili i omogućili protivnicama da postignu izjednačujući zgoditak kojim su izborili izvođenje kaznenih udaraca. U „ruletu“ smo samo nastavili ono što smo u ovoj utakmici najbolje radili-promašivali! U drugoj polufinalnoj utakmici učenice OŠ Stjepana Ivčevića uvjerljivo su savladale učenice OŠ Visoka koja je ujedno bila naš slijedeći protivnik u borbi za treće mjesto. U utakmici za treće mjesto naše učenice nisu dale gotovo nikakve šanse protivnicama i uvjerljivo su ih savladale rezultatom 6:0. Ostaje žal za propuštenim plasmanom na DP u Poreču jer su svojim zalaganjem i ponašanjem na terenu i van njega naše učenice navedeno itekako zaslužile!

POREČ, 29.4.2019 –DRŽAVNO PRVENSTVO(UČENICI)

Ždrijebom je odlučeno da naša ekipa bude u skupini sa još dvije ekipe OŠ i to:

• OŠ Krune Krstića-Zadar
  • OŠ Petra Krešimira-Šibenik

Igralo se po principu svatko sa svakim i najbolji u skupini bi prošao u četvrtfinale među osam najboljih ekipa. U prvoj utakmici su snage odmjerili naši protivnici a na kraju su slavili Zadrani rezultatom 4:1. U drugoj utakmici nastupila je ekipa naše škole a protivnici su bili učenici OŠ iz Šibenika. Naša ekipa je bez većih problema uspjela savladati protivnike i mislima se okrenuti prema slijedećem protivniku. Utakmica sa Zadranima je bila očekivano teška ali pobjediva. Po prikazanoj igri i šansama naši učenici su definitivno zaslužili biti među osam najboljih ali golovi su ono što se računa. Briljantne reakcije protivničkog vratara za vrijeme utakmice a kasnije u izvođenjima kaznenih udaraca omogućile su Zadranima prolazak u elitno društvo osam najboljih ekipa.
Za kraj moram izraziti ogromno zadovoljstvo koje sam osjećao u svakom trenutku koji sam proveo sa mojim učenicima. Definitivno najteži dio posla je bio nakon poraza uvjeriti učenice i učenike da su postigli odličan rezultat te da se mogu uzdignutih glava vratiti u svoje životno okruženje. Naravno, jedno je to reći a potpuno drugo to proživjeti. Veliko HVALA svim učenicima koji su bili dio ove naše avanture te predstavljali školu na način koji bi mogao služiti kao primjer svim nadolazećim generacijama-odgovorno, hrabro i dostojanstveno kako i priliči odgojno obrazovnoj ustanovi. Ne smijem izostaviti našeg učenika Stipu Marasovića koji je bio „motor“ naše ekipe ali se nažalost ozlijedio na posljednjem treningu pred odlazak na DP. Stipe brz oporavak ti želim!!!