Prva Pričest

Prvi puta i mi mali

Pričest sad smo blagovali,

Krist nam posta kruh života,

Sama ljubav i dobrota.

Hostija je sveta bijela

U naš život došla cijela,

Postali smo sveti, novi,

Bože, ti nas blagoslovi.

Danas 20.svibnja u našoj župi proslavljena je Prva Sveta Pričest.

Prvi put mali prvopričesnici sjeli su za Kristov stol i čista srca blagovali Njegovo tijelo.

Dragi moji prvopričesnici,

svim svojim srcem danas sam bila uz vas i radovala se zajedno s vama ovom vašem nezaboravnom danu.

Želim da i dalje rastete u prisutnosti Božje ljubavi i zaštite i neka vam je svaki novi dan ispunjen molitvom,  radošću i vjerom u Boga.

Vaša učiteljica Mirjana

Jajojada

Planirana Jajojada, prema kurikulumu za 2011./2012. godinu održana je 13.4. 2012. Jajojadu je osmislila i organizirala učiteljica Zdenka Sarić, a igri i zabavi  pridružili su se učitelji i učenici  1.a, 1.b, 2a, 2.b, 3.b, 4.a i 4.c te naša vjeroučiteljica sestra Vedrana Ivišić.

Učenici su veselo i živahno sudjelovali u zanimljivim uskrsnim igrama u koje su morali uložiti jednak dio preciznosti i spretnosti. Tako su se okušali u valjanju jaja štapom kroz uski tunel, preciznom nošenju jaja u žlici, valjanju jaja u kanal, traženju skrivenih pisanica i spremanju u svoju košaru i sličnim zanimljivim igrama.

Igre su održane na školskom igralištu i imale su isključivo zabavni cilj bez natjecateljskog karaktera.

Dopisujemo se s našim dragim prijateljima iz PŠ Promajna

Prvi nastavni sat u četvrtak, 29.3. prolazio je u najboljem redu kad je na vrata pokucala  naša teta Željana i ušla s velikom poštanskom kuvertom u ruci. Veliko pismo bilo je naslovljeno na nas, učiteljicu i učenike 3.b razreda. Učiteljica je uzela pismo i rekla da nam pišu prijatelji iz Promajne. Pročitala nam je pismo njihove učiteljice, a onda nam je podijelila ostala pisma. Radosno smo ih čitali i po nekoliko puta, a onda smo ih čitali i jedni drugima i divili se lijepim željama i porukama, te lijepo oslikanim i ukrašenim stranicama pisma.

Odlučili smo odmah napisati odgovor i čestitati im Uskrs. Bacili smo se na posao i strickali, lijepili, pisali, brisali, ukrašavali, popravljali i napokon dovršili čestitke. Učiteljica ih je sve stavila u kuvertu, adresirala i poslala u PŠ Promajnu…

Obilježavanje Svjetskog dana voda

Zajedno s učenicima 1.a, 4.a i 4.b u pratnji svojih učitelja, učenici 3.b razreda, 22.3.2012. obilježili su Svjetski dan voda. Laganom šetnjom uz rijeku Cetinu, promatrali su njen tok, životinjski i biljni svijet u njoj i uz nju, te razgovarali o važnosti voda za život ljudi i njenom očuvanju.

Predahnuli su na nogometnom stadionu koji se nalazi uz rijeku. Tu su se zabavili utrkujući se,  igrajući nogomet, graničara, hvatanja u paru i ostalih zanimljivih dječjih igara.

Poseban doživljaj i uzbuđenje stvorio je prelazak preko visećeg mosta, s kojeg su samo najhrabriji uspjeli uživati u pogledu na Cetinu koja je mirno protjecala ispod njih.

Na povratku je bilo nemoguće proći pokraj  Šušnjarinog vrila, na koje su mještani posebno ponosni i ne napiti se hladne izvorske vode.

Šetnja je završila prelaskom preko drugog mosta na Cetini i povratkom u školu gdje se nastavila međusobna razmjena doživljaja i rasprava o prikupljenim informacijama s terenske nastave.

Sad se samo radosno i s nestrpljenjem čekaju novi proljetni izlasci iz učionice u prirodu gdje će se obrađivati novi nastavni sadržaji.

Klikom na ponuđeni link ispod teksta možete pogledati fotografije o obilježavanju Svjetskog dana voda.

Matematičko natjecanje Klokan bez granica

I ove godine Hrvatsko matematičko društvo organiziralo je međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granice" kojem su se pridružili i učenici naše škole, a među njima i naš matematičari iz 3.b. To su: Mara Hržić, Ante Toni Marasović, Iva Odrljin, Laura Šušnjara i Lucijana Vuco.

Učenik Karlo Krolo, također se pripremao i  imao namjeru sudjelovati ali je bio spriječen iz zdravstvenih razloga. Ovom prigodom želimo mu što skoriji oporavak i povratak u školske klupe.

Od ostalih natjecatelja u školi, sudjelovali su učenici 2.a, 2.b, 4.a, 4.b i 5.c razreda.

Organizaciju i pripremu natjecanja vodila je učiteljica Desa Roguljić u suradnji učiteljica Ane Ćaleta i Mirjane Dukić, a nadgledanje natjecanja pomogla je i učiteljica Silvana Čović-Pavišić

Natjecanje je održano 15. ožujka s početkom u 12 sati i 30 minuta.

Sve je proteklo u veselom i uzbuđenom rješavanju zanimljivih matematičkih zadataka. Sad se još napetije čekaju rezultati natjecanja s nadom u visoki plasman na ljestvici uspješnih.

Hrvatsko matematičko društvo je strukovna udruga matematičara u Republici Hrvatskoj čiji je cilj unapređivanje i promicanje matematičke znanosti, nastave matematike na svim razinama, primjene matematike u drugim disciplinama kao i unapređivanje društvenog položaja matematičara u cjelini.

> Nastava  > Razredna nastava 3.b