DOŠAO JE SV. NIKOLA
Autor: Tatjana Kodžoman, 15. 12. 2011.
Povodom blagdana Sv. Nikole u kinodvorani održala se predstava Nikolinina pisma za prvaše matične i područnih škola.
Predstavu je veselo i maštovito prikazala dramska udruga “Most”, a govorilo se o današnjoj tehnologiji i Sv. Nikoli koji se nije znao snaći u tome.
Sv.Nikola nije znao odgovoriti na sve poruke koje su mu poslala djeca, ali na svu sreću u tome mu je pomogao profesor Gigabajt. U porukama u kojima je odgovarao djeci napisao je kako se Sv.Nikola ne koristi računalo i zato mu moraju poslati pisma.
Nakon što je odgovorio na sve poruke u računalu se pojavio virus. Na svu sreću, profesor Gigabajt je i to riješio. Malo poslije, Sv.Nikolu posjetio je poštar koji mu je donio jako puno pisama koje su mu poslala djeca. To je Sv.Nikolu jako obradovalo i jedva je čekao početi
čitati ta pisma.
Na kraju predstave Sv Nikola obradovao je prvašiće poklonima.
Marina Bando i Doroteja Latinac 7a.
Matična škola i PŠ Košute
1. 8:00-8:45
2. 8:50-9:35
3. 9:40-10:25
VELIKI ODMOR 10:25-10:40
4. 10:45-11:30
5. 11:35-12:20
6. 12:25-13:10
PŠ Grab
1. 7:45-8:30
2. 8:35-9:20
3. 9:25-10:10
VELIKI ODMOR 10:10-10:25
4. 10:30-11:15
5. 11:20-12:05
6. 12:10-12:55
IZJAVA
Poštovani, kao v.d. ravnatelja Osnovne škole Trilj, ovim putem želim obavijestiti javnost i nadležne institucije o incidentu koji se dogodio u našoj školi jutros, 23. svibnja 2025. godine, oko 8:45 sati. Tijekom malog odmora, u prostoru školskog sanitarnog čvora došlo je do sukoba između učenika, prilikom kojeg je jedan od njih aktivirao suzavac. Kao posljedica toga, nekoliko učenika zadobilo je lakše tjelesne ozljede te su hitno prevezeni u najbližu zdravstvenu ustanovu. Osim izravno pogođenih učenika, veći broj djece i djelatnika škole požalio se na simptome izloženosti suzavcu, uključujući kašalj, iritaciju očiju i poteškoće s disanjem. U suradnji s nadležnim službama odmah smo poduzeli sve potrebne mjere – prostor škole u kojemu je bačen suzavac je evakuiran te su pozvani policija i hitna pomoć. Zbog izvanredne situacije i u cilju zaštite zdravlja i sigurnosti učenika i djelatnika, nastava u za učenike od petog do osmog razreda Matične škole danas je obustavljena. Roditelji su obaviješteni, a učenici će biti upućeni kućama uz preporuku da se, ukoliko osjete bilo kakve simptome, jave svome liječniku. Škola će u potpunosti surađivati s nadležnim tijelima u utvrđivanju okolnosti incidenta te će se prema odgovornima poduzeti odgovarajuće mjere u skladu s propisima i pravilnicima. Sigurnost naših učenika i djelatnika uvijek nam je na prvom mjestu. Iskreno nam je žao zbog svega što se dogodilo i zahvaljujemo svima koji su brzo reagirali i pomogli u rješavanju ove situacije. v.d. ravantelja Davor Hrgović